Flaga Anglii Flaga Polski

O nas

Home » O nas

Powstała w 2001 r. w Internecie grupa dyskusyjna Kresy-Syberia zrzesza ponad 1200 członków z całego świata – głównie przedstawicieli Polonii na Zachodzie, kórych rodzinne korzenie związane są z dawnymi Kresami Wschodnimi II RP. Na skutek wydarzeń II wojny światowej, a w szczególności represji sowieckich, ich rodziny spotkał tragiczny los deportacji, wygnania, walki o przetrwanie, a następnie życia poza granicami Kraju.

Grupa zrzesza zarówno Sybiraków mieszkających poza granicami Kraju, jak i ich dzieci oraz wnuki. Coraz więcej jest także członków z Polski.

Celem Grupy od początku istnienia było upowszechnianie, upamiętnianie i badanie losów obywateli polskich II RP, którzy ucierpieli na skutek represji sowieckich. Dzięki wzajemnej współpracy wielu członków odnalazło cenne informacje nt. losów swych rodzin w czasie II wojny światowej, a także swoje polskie korzenie.

W 2008 r. członkowie Grupy Kresy-Syberia utworzyli Komitet Organizacyjny Wirtualnego Muzeum Kresy-Syberia, powołali do życia Fundację Kresy-Syberia z siedzibą w Warszawie i oddziałami w Australii, Kanadzie, USA i Wlk. Brytanii i rozpoczęli prace nad tym unikalnym i dużym projektem historycznym.

FUNDACJA KRESY–SYBERIA
ul. Krakowskie Przedmiescie 64/12
00-322 Warszawa, Polska
tel/fax +48 22 211 88 88
www.Kresy-Siberia.org