Flaga Anglii Flaga Polski

Wprowadzenie

Home » Wprowadzenie

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wirtualnego muzeum poświęconego obywatelom polskim represjonowanym przez reżim sowiecki w trakcie II wojny światowej oraz ukazujący wysiłek Polaków na uchodźstwie. Poprzez 25 sal muzealnych pragniemy przedstawić Państwu losy obywateli polskich II RP, począwszy od ich życia przed wojną, poprzez tragiczne przeżycia wojenne do ich losów powojennych. W 2010 r. planujemy otwarcie części sal – pierwsza z nich „Kresy Wschodnie II RP 1918-1939” została otwarta w dniu 15.08.2010 r. Serdecznie zapraszamy Państwa do jej odwiedzenia.

Pragniemy przy tym podkreślić, iż otwierane przez nas sale muzealne nie stanowią zamkniętego projektu. Poprzez nasze działania w Polsce i poza granicami Kraju staramy się codziennie powiększać nasze zbiory o kolejne archiwalia, wspomnienia, nagrania i poszerzać przy ich pomocy otwarte już sale muzealne. Zapraszamy Państwa do współtworzenia wraz z nami Wirtualnego Muzeum Kresy-Syberia.

Nasze Muzeum posiada również inne, interesujące elementy takiej jak : wystawy czasowe, w których pragniemy prezentować interesujące ekspozycje dotyczące mało znanych fragmentów polskiej historii; Ścianę Pamięci, na której pragniemy upamiętnić sylwetki poszczególnych Sybiraków (zapraszamy Państwa do uzupełniania i dodawania informacji nt. znanych Państwu Sybiraków i ich losów); sklep muzealny, poprzez który mogą Państwo wesprzeć budowę Muzeum. W planach mamy również stworzenie Klubu Muzeum oraz Sali Pamięci, gdzie będą mogli Państwo podzielić się z innymi Państwa zbiorami związanymi z tematyką Muzeum.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszego Muzeum. Prosimy o kontakt z nami z Państwa pomysłami, opiniami na temat naszego projektu.